Wyszukaj
Lokale usługowe

Dobra aranżacja
pracuje na Twój sukces

W przestrzeni kreacji i wyobraźni
powstaje nowa jakość

Od tego, jak w Twoim lokalu poczują się klienci, zależy powodzenie Twojego biznesu.
Zdejmujemy z Twoich ramion ciężar planowania estetyki, funkcjonalności i trudno uchwytnej sfery poczucia komfortu we wnętrzu.

W projektach fit-out dla branży Wellness
koncentrujemy się na:

 • Fukcjonalność
 • Niezbędne uzgodnienia
 • Komfort i bezpieczeństwo
 • Zwrot z inwestycji
 • Projektowanie pod budżet

Fukcjonalność

Projektowanie lokali usługowych, które zachwycą klientów

Zagospodarowanie przestrzeni powinno być w pełni dopasowane do profilu działalności i filozofii firmy. Stanowiska obsługi ustawiajmy zawsze frontem do klienta. Układ taki jest bardziej przyjazny w odbiorze, wzbudzamy większe zaufanie i pokazujemy że jesteśmy otwarci na klienta. Nie bójmy się stosować niekonwencjonalnych rozwiązań materiałowych, zmieniajmy znaczenie przedmiotom. Miejmy odwagę puścić wodzę fantazji i zrealizować nasze pomysły. Oryginalny element we wnętrzu zawsze będzie mile widziany. Przyjazna i funkcjonalna przestrzeń, komfort oraz estetyka wnętrza to cechy, jakie wyróżniają dobry projekt lokalu usługowego.

Odpowiednio zaprojektowana ścieżka klienta lokalu handlowego, przemyślana ekspozycja produktów i umiejętne zastosowanie technik Visual Merchandisingu, pomagają tworzyć angażujące wnętrze, stymulujące do odkrywania i zakupu produktów.

W przypadku lokali, świadczących funkcję usługową – wystrój nie tylko wyznacza standard miejsca, ale także pozwala kreować samopoczucie gości i wpływać na ich lojalność.

Niezbędne uzgodnienia

Ze względu na swoją specyfikę, lokale usługowe klasyfikowane są jako wnętrza użyteczności publicznej. Pamiętajmy, że projekt wnętrza musi być uzgodniony z rzeczoznawcą PPOŻ oraz z rzeczoznawcą BHP i Sanepid.

Komfort i bezpieczeństwo

Elegancko i funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze przyciąga swoim wyglądem i zachęca do kolejnych odwiedzin. Przygotowując aranżację wnętrza dbamy przede wszystkim o to aby każdy użytkownik czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Pomieszczenie powinno być dobrze doświetlone. Zadbajmy o to aby wnętrze było miłe i sprzyjało spotkaniom. Likwidujmy wszelkie bariery fizyczne takie jak np. niepotrzebne progi, zbędne ściany, przepierzenia. W miarę możliwości dążmy do otwierania przestrzeni. Czysta, jasna przestrzeń , nie zagracona zbędnymi przedmiotami stwarza atmosferę sprzyjającą spotkaniom z klientem.

Zwrot z inwestycji

Co ciekawe, wiele interesujących wnętrz usługowych powstaje małym nakładem finansowym. Nie jest powiedziane, że nie możemy zrobić fajnego lokalu usługowego mając mały budżet. Architekt musi umieć kalkulować. Na rynku istnieje mnóstwo tanich, dobrych rozwiązań, które czasem wystarczy niekonwencjonalnie zestawić aby uzyskać pożądany efekt.

Projektowanie pod budżet

Zaufali naszemu know-how

 • GoodRoom [...] przeprowadziła dla mojego Klienta generalny remont apartamentu na Krakowskim Przedmieście w Warszawie. Pomimo wielu niespodzianek wynikających z charakteru zabytkowego obiektu prace zostały zakończone terminowo. [...] Znakomita jakość prac oraz terminowość GoodRoom sprawia, że [...] skorzystam ponownie z ich wiedzy i doświadczenia.
  Decorum Home Helena Kudrewicz, Fit-out Project Manager
 • Doceniamy profesjonalizm Zespołu GoodRoom Sp. z o.o. Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy tę firmę jako partnera do prac aranżacyjno-wykończeniowych.
  MMJ Engineering Sp. z o.o. Marek Tauzowski, Członek Zarządu
 • Mogliśmy liczyć na partnerskie podejście i wsparcie merytoryczne ze strony GoodRoom. [...] Serdecznie polecamy GoodRoom w usługach fit-out i remontowych.
  Newonce, Fabryka Norblina Dominik Czekajski, Project Manager
 • Remont całkowicie odmienił wygląd holi budynku. Aktualnie wyróżniają się estetyką i nowoczesnym charakterem, a realizacja - precyzją montażu i jakością wybranych materiałów.
  EPACOMP Sp. z o.o. Włodzimierz Albin, Prezes
 • GoodRoom zajął się przygotowaniem naszej siedziby, a my mogliśmy skupić się na core biznesie. Polecam!
  createIT Bartosz Borkowski, Co-Founder
 • Rekomenduję firmę GoodRoom jako solidnego generalnego wykonawcę, który zrealizował swoje zadania z najwyższą starannością.
  CBRE Piotr Trojanowski, Director
 • Dokonaliśmy właściwego wyboru, wybierając GoodRoom na generalnego wykonawcę prac (...) przy realizacji powierzchni biurowych.
  CitySpace AGNIESZKA WĘGLARZ / Head of Project Management

Dlaczego warto skorzystać z eskpertów fit-out
w branży wellness?

 • Znajomość wymogów prawnych

  W przypadku branży Wellness, w tym klubów fitness, gabinetów kosmetycznych i SPA, odpowiednia aranżacja i wyposażenie nie tylko wpływają na budowanie komfortu klientów i postrzeganie marki, ale są też czynnikiem warunkującym funkcjonowanie biznesu. Bez spełnienia wymogów prawnych, funkcjonalnych czy sanitarnych, lokal wellness nie będzie działać.
  Podejmując decyzję o otworzeniu klubu fitness czy SPA, warto poradzić się ekspertów branży fit-out już na etapie wyboru lokalu, ponieważ nie każdy będzie odpowiedni pod tego rodzaju działalność. W całej branży wellness decydujące będą aspekty takie jak: możliwość wyodrębnienia lokalu pod działalność beauty/fitness oraz zapewnienie odpowiedniej liczby, rodzaju i rozkładu pomieszczeń. Ponadto, w przypadku branży fitness, ważna będzie możliwość zainstalowania klimatyzacji czy odpowiedniej mocy elektrycznej pod podłączenie maszyn do ćwiczeń. Niemożność spełnienia powyższych aspektów budowlanych czy funkcjonalnych może zaważyć nad odrzuceniem danej lokalizacji, dlatego tak ważne jest przygotowanie wstępnego spaceplan już na etapie wyboru lokalizacji.

 • Spaceplan jako narzędzie oceny potencjału lokalu

  Spaceplan przygotowywany przez firmę aranżacyjno-wykończeniową do analizy efektywności lokalizacji beauty/fitness powinien odpowiadać na wymogi Ministerstwa Zdrowia, które bardzo precyzyjnie określają sposób jego rozrysowania w zakresie liczby i rodzaju pomieszczeń. Zarówno klub fitness, jak i gabinet kosmetyczny, fryzjerski czy SPA powinien być zlokalizowany w odrębnym budynku lub stanowić wyodrębnioną część budynku bądź lokalu. Wejście do lokalu musi stanowić wyodrębnione pomieszczenie. W całej branży wellness należy zadbać o zaprojektowanie osobnych pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem, w tym: pomieszczenie do świadczenia usług, pomieszczenie socjalne, poczekalnia lub miejsce dla klientów z wydzielonym wieszakiem na odzież wierzchnią, sanitarno-higieniczne dla osób korzystających z usług i zatrudnionych w zakładzie, osobne miejsce dla preparatów kosmetycznych, czystej i brudnej bielizny, miejsce na pojemniki do odpadów. W salonie fryzjerskim dodatkowo trzeba wyodrębnić stanowisko do mycia i farbowania włosów. W klubie fitness niezbędna będzie szatnia, z bezpośrednim dostępem do pomieszczenia sanitarnego, a w gabinecie odnowy biologicznej – miejsce do wypoczynku dla klientów.

 • Specyfika materiałowa odpowiednia dla branży

  Po weryfikacji potencjału lokalu pod względem zapewnienia właściwego spaceplan, zespół aranżacyjno-wykończeniowy powinien przygotować projekt budowlany, wykonawczy i wykończenia wnętrza (w tym specyfikację materiałową i meble), który również spełni wymogi Ministerstwa Zdrowia.
  W klubie fitness każde pomieszczenie sanitarne powinno zawierać w 1 natrysk dla 10 osób, 1 umywalkę dla 10 osób oraz 1 ustęp. Jeśli nie da się wydzielić odrębnych szatni dla kobiet i mężczyzn, obowiązkiem jest wydzielenie w szatni przebieralni, co najmniej jednej kabiny. W każdym pomieszczeniu, wyznaczonym do ćwiczeń fizycznych (sala do zajęć grupowych) musi znajdować się klimatyzacja lub wentylacja mechaniczna, o wydajności co najmniej 50 m3/h/os, biorąc pod uwagę maksymalną ilość osób ćwiczących w tym samym czasie. W siłowni ilość powietrza musi być dwukrotnie wyższa i wynosić co najmniej 100 m3/os. W przypadku klubów fitness w niektórych pomieszczeniach konieczne może być zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych, w innych – odpowiedniego materiału podłogi, który wytrzyma upadające sztangi.

 • Samopoczucie klientów w Twoim lokalu buduje sukces Twojego biznesu

  Zarówno w klubie fitness jak i w branży beauty ściany przy umywalkach i zlewach w pomieszczeniach, w których są świadczone usługi, powinny być pokryte do wysokości co najmniej 2 m nienasiąkliwym materiałem, łatwo zmywalnym i odpornym na działanie wilgoci oraz różnych środków (np. płytki ceramiczne). Podłogi zaś nie mogą być śliskie i nasiąkliwe.
  Poza wypełnieniem podstawowych wymogów wynikających z rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu, branża wellness jest wymagająco pod względem zadbania o atmosferę lokalu. W przypadku branży beauty projekt wnętrza, w tym przytulne materiały i wygodne meble powinny wprowadzać klientów w stan ukojenia i komfortu. W fitness klubach – warto w komunikacji
  i wystroju skupić się na wzmocnieniu atmosfery energii oraz wartości zdrowia
  i sportu, jak również wzmocnieniu marki.

Pracujemy
na Twój sukces

Z pasji do piękna, ale przede wszystkim z myślą o Twoich potrzebach na rynku nieruchomości, stworzyliśmy profesjonalny Zespół, który w sposób kompleksowy zapewni realizację Twojego wymarzonego projektu remontowego lub fit-out.

GoodRoom to wykwalifikowana kadra inżynierów, managerów oraz specjalistów z branży aranżacji wnętrz komercyjnych oraz prywatnych, instalacji budynkowych i zagadnień IT. Wiele lat doświadczeń na rynku umożliwia nam świadczenie usługi na najwyższym poziomie.
Oferujemy współpracę w systemie Zaprojektuj – Wybuduj. Oznacza to, że nie musisz się martwić o innych podwykonawców w Twoim projekcie budowlanym. Przeprowadzamy prace od wstępnej analizy koncepcyjnej aż do oddania gotowej inwestycji.