Wyszukaj
Instytucje medyczne

Powierz wykonawstwo
fachowcom fit-out

Projektowanie & wykonawstwo
gabinetów lekarskich i przychodni

Projektujemy i realizujemy fit-out nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz medycznych spełniający rygorystyczne obostrzenia branży Health & Wellness. Zajmujemy się projektowaniem gabinetów lekarskich i całych budynków instytucji medycznych łącznie z pełnym wykonawstwem.
Nasz zespół projektowy GoodRoom składają się: inżynierowie branżowi (branża elektryczna, sanitarna, budowlana), radca prawny, kosztorysanci, project managerowie, architekci i projektanci wnętrz oraz kompleksowe ekipy wykonawcze.

W projektach fit-out dla branży medycznej
koncentrujemy się na:

 • Kompleksowa realizacja lokalu medycznego
 • Wymagania prawne, sanitarne
  i obostrzenia
 • Komfort psychiczny i fizyczny
  pacjentów
 • Wzmocnienie marki gabinetu lekarskiego

Kompleksowa realizacja lokalu medycznego

Zdejmiemy z Twoich ramion ciężar planowania estetyki,
funkcjonalności i trudno uchwytnej sfery poczucia komfortu pacjentów w gabinecie. Wykonamy Twój lokal według najnowszych standardów przy spełnieniu obostrzeń prawnych i sanitarnych oraz wzmocnieniu identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Posiadamy poparte referencjami kompetencje w zakresie generalnego wykonawstwa klinik i gabinetów medycznych. Realizujemy kompleksowo wnętrza zróżnicowanych instytucji medycznych, w tym m.in.: apteki, kliniki medyczne, gabinety SPA i kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej, gabinety lekarskie, gabinety stomatologiczne, przychodnie, szpitale.

Wymagania prawne, sanitarne
i obostrzenia

Funkcjonalność i wyposażenie gabinetów i lokali medycznych podlega restrykcyjnym regulacjom Ministerstwa Zdrowia. Rozporządzenia Ministra Zdrowia określają wymagania ogólnoprzestrzenne, ogólnobudowlane i instalacyjne lokalu medycznego, wskazują specyfikację w zakresie oświetlenia i wyposażenia pomieszczeń oraz wielu innych czynników.
Wybór i projektowanie gabinetu lekarskiego czy całego lokalu oraz generalne wykonawstwo w wymagającej branży medycznej warto powierzyć fachowcom, którzy przeprowadzą projekt aranżacyjno-wykonawczy w sposób kompleksowy.

W GoodRoom przejmujemy odpowiedzialność za właściwe zaprojektowanie i wykonawstwo gabinetu medycznego przy spełnieniu wszystkich wymogów prawnych i technicznych.

Przykładowo, projektanci space-plan GoodRoom upewnią się, że Twój lokal ma odpowiedni rozkład i funkcjonalność, a inżynierowie branżowi GoodRoom skontrolują właściwe wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych tak, by obsłużyły specjalistyczne urządzenia medyczne i działały bezprzerwowo oraz zweryfikują zastosowane odpowiedniego wyposażenia i rodzaju materiałów budowlanych zgodnych z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia.

Komfort psychiczny i fizyczny
pacjentów

Projektując gabinety, skupiamy się na wzmocnieniu identyfikacji wizualnej Twojej marki medycznej oraz  komfortu psychicznego i fizycznego pacjentów we wnętrzu.

Zastosowanie właściwej kolorystyki, materiałów oraz wyposażenia sprawia, że wnętrze gabinetu medycznego jest harmonijne i ciepłe, ma profesjonalny charakter i wzbudza zaufanie pacjenta.

Wzmocnienie marki gabinetu lekarskiego

Instytucja medyczna to nie tylko przestrzeń pomocy pacjentom oraz fachowej wiedzy lekarskiej. To również biznes. W GoodRoom wiemy o tym, dlatego dbamy o to, by powierzchnia i arażacja Twojego lokalu pracowały na Twój biznes.

Poprzez zastosowanie właściwej aranżacji sprawiamy, że klienci gabinetu chętniej i częściej go odwiedzają; poprzez „wpisanie” identyfikacji wizualnej w dekorację wnętrz – wzmacniamy markę lokalu medycznego.

Sprawiamy, że inwestycje naszych Klientów to projekty efektywne pod względem finansowym i jakościowym dzięki Cost Management przez cały okres projektu – wyszukujemy najlepsze oferty, realizujemy zakupy, kontrolujemy koszty.

Zaufali naszemu know-how

 • Doceniamy profesjonalizm Zespołu GoodRoom Sp. z o.o. Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy tę firmę jako partnera do prac aranżacyjno-wykończeniowych.
  MMJ Engineering Sp. z o.o. Marek Tauzowski, Członek Zarządu
 • Mogliśmy liczyć na partnerskie podejście i wsparcie merytoryczne ze strony GoodRoom. [...] Serdecznie polecamy GoodRoom w usługach fit-out i remontowych.
  Newonce, Fabryka Norblina Dominik Czekajski, Project Manager
 • Remont całkowicie odmienił wygląd holi budynku. Aktualnie wyróżniają się estetyką i nowoczesnym charakterem, a realizacja - precyzją montażu i jakością wybranych materiałów.
  EPACOMP Sp. z o.o. Włodzimierz Albin, Prezes
 • GoodRoom zajął się przygotowaniem naszej siedziby, a my mogliśmy skupić się na core biznesie. Polecam!
  createIT Bartosz Borkowski, Co-Founder
 • Rekomenduję firmę GoodRoom jako solidnego generalnego wykonawcę, który zrealizował swoje zadania z najwyższą starannością.
  CBRE Piotr Trojanowski, Director
 • Dokonaliśmy właściwego wyboru, wybierając GoodRoom na generalnego wykonawcę prac (...) przy realizacji powierzchni biurowych.
  CitySpace AGNIESZKA WĘGLARZ / Head of Project Management

Dlaczego warto skorzystać z eskpertów fit-out
w branży Health & Wellness?

 • Plan fukcjonalny jako narzędzie oceny potencjału lokalu medycznego

  Decyzja o wyborze danego lokalu pod działalność leczniczą warto skonsultować z profesjonalnym dostawcą fit-out. Wymogi sanitarne i ogólnobudowlane dla gabinetów są wyspecyfikowane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Odpowiednia wiedza i doświadczenie w aranżacjach dla branży medycznej może zaoszczędzić wiele nerwów, czasu i kosztów związanych z wyborem właściwego lokalu oraz ewentualnych przebudów i adaptacji.

  W GoodRoom doradzamy Inwestorom wybór właściwego lokalu, który spełni wymogi prawne, pozwoli na realizację  funkcjonalnego i wartościowego space plan oraz zapewni wysoki traffic.  

 • Znajomość wymogów prawnych
  na etapie projektowania space plan oraz wykonawstwa aranżacji obiektu leczniczego

  Przepisy w zakresie wyposażenia obiektów, w których świadczone są usługi medyczne, są tak skonstruowane, by zarówno pacjent, jak i personel medyczny mogli czuć się bezpiecznie oraz komfortowo, a gabinet był funkcjonalny.

  Profesjonalny wykonawca fit out i remontów powinien znać wymogi prawne wynikające z Rozporządzeń Ministra Zdrowia, brać je pod uwagę w trakcie przygotowania projektu lokalu medycznego (spaceplan, projekt budowlany, wykonawczy, projekty wnętrz i wizualizacje, dokumentacja branżowa, ekspertyzy i niezbędne pozwolenia), jak również kontrolować właściwe wykonawstwo pod względem materiałowym i jakościowym na etapie realizacji.

 • Dokumentacja powykonawcza
  a przeglądy i serwis w obiektach medycznych

  Przepisy określają, w jaki sposób i z jaką częstotliwością mają być czyszczone i serwisowane instalacje i wyposażenie w obiektach medycznych.

  Przykładowo wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja zamontowane w lokalu medycznym podlegają dokumentowanym przeglądom, czyszczeniom lub dezynfekcji, zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż raz w roku.

  Wiedza na temat odpowiedniej konserwacji „zgodnie z zalecenia producenta” wymaga właściwej dokumentacji wyposażenia, materiałów i instalacji na etapie realizacji aranżacji obiektu medycznego. Jakość dokumentacji pochodzącej z etapu przekazania lokalu (powykonawczej) ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej konserwacji lokalu. Zawiera ona m.in. gwarancje producentów, instrukcje obsługi i serwisu, rysunki powykonawcze, itp.

  Przygotowanie dokumentacji powykonawczej stanowiącej podstawę fazy utrzymania i konserwacji w cyklu życia lokalu medycznego jest procesem żmudnym, ale bardzo korzystnym dla Inwestora. Warto powierzyć ten proces  doświadczonemu generalnego wykonawcy. Przesuwa odpowiedzialność formalną z Inwestora na producentów wyposażenia i wykonawców fit-out oraz daje klarowną podstawę pod fazę utrzymania.

 • Wybrane wymogi prawne w zakresie fit-out obiektów medycznych

  Wymogi dla obiektów medycznych określają przykładowo, że:
  1. Pomieszczenia, w których wykonuje się praktykę leczniczą powinny stanowić samodzielny budynek, lokal w zespole budynków, bądź część budynku lub lokalu przeznaczonych do innych celów, pod warunkiem całkowitego wyodrębnienia.
  2. Wejście do gabinetu powinno być poprowadzone przez pomieszczenia związane z praktyką, nie może być wykorzystywane jednocześnie do innych celów oraz staowić część przechodnią dla innych pomieszczeń. Natomiast wejście może prowadzić z pionu komunikacji ogólnej i być wspólne z innymi użytkownikami budynku bądź lokalu.
  3. Oświetlenie w lokalu medycznym powinno odpowiadać potrzebom użytkowym oraz warunkom określonym przez prawo.
  4. Podłoga oraz jej połączenie ze ścianami powinny umożliwiać mycie i dezynfekcję.
  5. W przypadku uzyskania zgody Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pomieszczenia obiektu leczniczego mogą znajdować się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Dotyczy to zarówno pomieszczeń o charakterze diagnostycznym jak i terapeutycznym, przeznaczonych na pobyt ludzi czy pomocniczych, magazynowych.
  6. W gabinecie powinny znajdować się: umywalka z ciepłą i zimną wodą, dozownik z mydłem w płynie, dozownik ze środkiem dezynfekcyjnym, pojemnik z ręcznikami jednorazowego użytku oraz pojemnik na zużyte ręczniki.
  7. W gabinecie powinien znajdować się zlew z baterią, ze względu na fakt, iż w użyciu są narzędzia i sprzęt medyczny wielokrotnego użytku, za wyjątkiem sytuacji, kiedy takie narzędzia podlegają myciu i sterylizacji w odrębnym pomieszczeniu, lub kiedy te czynności odbywają się w innym podmiocie.
  8. Lokal powinien być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  9. W przypadku zastosowania w lokalu medycznym wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji, niezbędne jest ich udokumentowane, przegląd, czyszczenie lub dezynfekcja, zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej niż raz w roku.

   

Pracujemy
na Twój sukces

Z pasji do piękna, ale przede wszystkim z myślą o Twoich potrzebach na rynku nieruchomości, stworzyliśmy profesjonalny Zespół, który w sposób kompleksowy zapewni realizację Twojego wymarzonego projektu remontowego lub fit-out.

GoodRoom to wykwalifikowana kadra inżynierów, managerów oraz specjalistów z branży aranżacji wnętrz komercyjnych oraz prywatnych, instalacji budynkowych i zagadnień IT. Wiele lat doświadczeń na rynku umożliwia nam świadczenie usługi na najwyższym poziomie.
Oferujemy współpracę w systemie Zaprojektuj – Wybuduj. Oznacza to, że nie musisz się martwić o innych podwykonawców w Twoim projekcie budowlanym. Przeprowadzamy prace od wstępnej analizy koncepcyjnej aż do oddania gotowej inwestycji.