Wyszukaj
Fitness & Wellness

Dobry fit-out przestrzeni fitness
podnosi formę Twojego biznesu

Projektowanie klubów fitness, siłowni i SPA

Przejmujemy odpowiedzialność za koordynację i realizację
projektu aranżacyjnego, prowadząc Cię przez każdy etap.

W projektach fit-out dla branży Fitness i Wellness
koncentrujemy się na:

 • Analiza potencjału lokalu
  i strategia fit-out
 • Wymagania prawne w zakresie
  zabudowy i wyposażenia
 • Komfort psychiczny i fizyczny
  użytkowników lokalu fitness
 • Wzmocnienie marki lokalu
  fitness / beauty

Analiza potencjału lokalu
i strategia fit-out

Podejmując decyzję o otworzeniu klubu fitness czy SPA, warto zaplanować strategię fit-out już na etapie wyboru lokalu, ponieważ nie każdy obiekt będzie odpowiedni pod tego rodzaju działalność. W całej branży fitness & wellness decydujące będą aspekty takie jak m.in.: możliwość wyodrębnienia lokalu pod działalność beauty/fitness oraz zapewnienie odpowiedniej liczby, rodzaju i rozkładu pomieszczeń. Ponadto, w przypadku branży fitness, ważna będzie możliwość zainstalowania klimatyzacji czy odpowiednich instalacji elektrycznych pod podłączenie maszyn do ćwiczeń.

Wymagania prawne w zakresie
zabudowy i wyposażenia

Po weryfikacji potencjału lokalu pod kątem właściwego spaceplan, można skorzystać z usług standardowej firmy wykończeniowej. Przewagą współpracy z zespołem fit-out w tym przypadku będzie kompleksowe podejście i wiedza branżowa.  Prawidłowy projekt siłowni czy innego obiektu w branży fitness & wellness powinien brać pod uwagę tak projekt budowlany, jak i wykonawczy, dekoracji wnętrza (tu przede wszystkim identykację marki) oraz specyfikę materiałową wyposażenia. Wszystkie te elementy winny spełniać wymogi Ministerstwa Zdrowia.

Komfort psychiczny i fizyczny
użytkowników lokalu fitness

Od tego, jak w Twoim lokalu poczują się klienci,
zależy powodzenie Twojego biznesu, dlatego w GoodRoom zdejmiemy z Twoich ramion ciężar planowania estetyki,
funkcjonalności i trudno uchwytnej sfery poczucia komfortu użytkowników wnętrza. W przypadku branży beauty projekt wnętrza, w tym przytulne materiały i wygodne meble powinny wprowadzać klientów w stan ukojenia i komfortu. W fitness klubach – warto w komunikacji i wystroju skupić się na wzmocnieniu atmosfery energii oraz wartości zdrowiai sportu, jak również wzmocnieniu marki.

Wzmocnienie marki lokalu
fitness / beauty

Wykonamy Twój lokal według najnowszych standardów, przy wzmocnieniu wykorzystania elementów identyfikacji wizualnej Twojej marki oraz z  podkreśleniem poprzez charakter wnętrza tzw. 'mood’ marki.  Efekt zawsze działa, robi wrażenie i podnosi wartość zarówno inwestycji jak i marki. Tworzymy wartościową i funkcjonalną przestrzeń, która pracuje na sukces Twojej inwestycji.

Zaufali naszemu know-how

 • Doceniamy profesjonalizm Zespołu GoodRoom Sp. z o.o. Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy tę firmę jako partnera do prac aranżacyjno-wykończeniowych.
  MMJ Engineering Sp. z o.o. Marek Tauzowski, Członek Zarządu
 • Mogliśmy liczyć na partnerskie podejście i wsparcie merytoryczne ze strony GoodRoom. [...] Serdecznie polecamy GoodRoom w usługach fit-out i remontowych.
  Newonce, Fabryka Norblina Dominik Czekajski, Project Manager
 • Remont całkowicie odmienił wygląd holi budynku. Aktualnie wyróżniają się estetyką i nowoczesnym charakterem, a realizacja - precyzją montażu i jakością wybranych materiałów.
  EPACOMP Sp. z o.o. Włodzimierz Albin, Prezes
 • GoodRoom zajął się przygotowaniem naszej siedziby, a my mogliśmy skupić się na core biznesie. Polecam!
  createIT Bartosz Borkowski, Co-Founder
 • Rekomenduję firmę GoodRoom jako solidnego generalnego wykonawcę, który zrealizował swoje zadania z najwyższą starannością.
  CBRE Piotr Trojanowski, Director
 • Dokonaliśmy właściwego wyboru, wybierając GoodRoom na generalnego wykonawcę prac (...) przy realizacji powierzchni biurowych.
  CitySpace AGNIESZKA WĘGLARZ / Head of Project Management

Dlaczego warto skorzystać z eskpertów fit-out
w branży Fitness & Wellness?

 • Znajomość wymogów prawnych

  W przypadku branży Wellness, w tym klubów fitness, gabinetów kosmetycznych i SPA, odpowiednia aranżacja i wyposażenie nie tylko wpływają na budowanie komfortu klientów i postrzeganie marki, ale są też czynnikiem warunkującym funkcjonowanie biznesu. Bez spełnienia wymogów prawnych, funkcjonalnych czy sanitarnych, lokal wellness nie będzie działać.
  Podejmując decyzję o otworzeniu klubu fitness czy SPA, warto poradzić się ekspertów branży fit-out już na etapie wyboru lokalu, ponieważ nie każdy będzie odpowiedni pod tego rodzaju działalność. W całej branży wellness decydujące będą aspekty takie jak: możliwość wyodrębnienia lokalu pod działalność beauty/fitness oraz zapewnienie odpowiedniej liczby, rodzaju i rozkładu pomieszczeń. Ponadto, w przypadku branży fitness, ważna będzie możliwość zainstalowania klimatyzacji czy odpowiedniej mocy elektrycznej pod podłączenie maszyn do ćwiczeń. Niemożność spełnienia powyższych aspektów budowlanych czy funkcjonalnych może zaważyć nad odrzuceniem danej lokalizacji, dlatego tak ważne jest przygotowanie wstępnego spaceplan już na etapie wyboru lokalizacji.

 • Spaceplan jako narzędzie oceny potencjału lokalu fitness

  Spaceplan przygotowywany przez firmę aranżacyjno-wykończeniową do analizy efektywności lokalizacji beauty/fitness powinien odpowiadać na wymogi Ministerstwa Zdrowia, które bardzo precyzyjnie określają sposób jego rozrysowania w zakresie liczby i rodzaju pomieszczeń. Zarówno klub fitness, jak i gabinet kosmetyczny, fryzjerski czy SPA powinien być zlokalizowany w odrębnym budynku lub stanowić wyodrębnioną część budynku bądź lokalu. Wejście do lokalu musi stanowić wyodrębnione pomieszczenie. W całej branży wellness należy zadbać o zaprojektowanie osobnych pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem, w tym: pomieszczenie do świadczenia usług, pomieszczenie socjalne, poczekalnia lub miejsce dla klientów z wydzielonym wieszakiem na odzież wierzchnią, sanitarno-higieniczne dla osób korzystających z usług i zatrudnionych w zakładzie, osobne miejsce dla preparatów kosmetycznych, czystej i brudnej bielizny, miejsce na pojemniki do odpadów. W salonie fryzjerskim dodatkowo trzeba wyodrębnić stanowisko do mycia i farbowania włosów. W klubie fitness niezbędna będzie szatnia, z bezpośrednim dostępem do pomieszczenia sanitarnego, a w gabinecie odnowy biologicznej – miejsce do wypoczynku dla klientów.

 • Specyfika materiałowa odpowiednia dla branży

  Po weryfikacji potencjału lokalu pod względem zapewnienia właściwego spaceplan, zespół aranżacyjno-wykończeniowy powinien przygotować projekt budowlany, wykonawczy i wykończenia wnętrza (w tym specyfikację materiałową i meble), który również spełni wymogi Ministerstwa Zdrowia.
  W klubie fitness każde pomieszczenie sanitarne powinno zawierać 1 natrysk dla 10 osób, 1 umywalkę dla 10 osób oraz 1 ustęp. Jeśli nie da się wydzielić odrębnych szatni dla kobiet i mężczyzn, obowiązkiem jest wydzielenie w szatni przebieralni, co najmniej jednej kabiny. W każdym pomieszczeniu, wyznaczonym do ćwiczeń fizycznych (sala do zajęć grupowych) musi znajdować się klimatyzacja lub wentylacja mechaniczna, o wydajności co najmniej 50 m3/h/os, biorąc pod uwagę maksymalną ilość osób ćwiczących w tym samym czasie. W siłowni ilość powietrza musi być dwukrotnie wyższa i wynosić co najmniej 100 m3/os. W przypadku klubów fitness w niektórych pomieszczeniach konieczne może być zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych, w innych – odpowiedniego materiału podłogi, który wytrzyma upadające sztangi.

 • Samopoczucie klientów w Twoim lokalu buduje sukces Twojego biznesu

  Zarówno w klubie fitness jak i w branży beauty ściany przy umywalkach i zlewach w pomieszczeniach, w których są świadczone usługi, powinny być pokryte do wysokości co najmniej 2 m nienasiąkliwym materiałem, łatwo zmywalnym i odpornym na działanie wilgoci oraz różnych środków (np. płytki ceramiczne). Podłogi zaś nie mogą być śliskie i nasiąkliwe.
  Poza wypełnieniem podstawowych wymogów wynikających z rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu, branża wellness jest wymagająco pod względem zadbania o atmosferę lokalu. W przypadku branży beauty projekt wnętrza, w tym przytulne materiały i wygodne meble powinny wprowadzać klientów w stan ukojenia i komfortu. W fitness klubach – warto w komunikacji
  i wystroju skupić się na wzmocnieniu atmosfery energii oraz wartości zdrowia
  i sportu, jak również wzmocnieniu marki.

Pracujemy
na Twój sukces

Z pasji do piękna, ale przede wszystkim z myślą o Twoich potrzebach na rynku nieruchomości, stworzyliśmy profesjonalny Zespół, który w sposób kompleksowy zapewni realizację Twojego wymarzonego projektu remontowego lub fit-out.

GoodRoom to wykwalifikowana kadra inżynierów, managerów oraz specjalistów z branży aranżacji wnętrz biurowych, komercyjnych oraz prywatnych, instalacji budynkowych i zagadnień IT. Wiele lat doświadczeń na rynku umożliwia nam świadczenie usługi na najwyższym poziomie.
Oferujemy współpracę w systemie Zaprojektuj – Wybuduj. Oznacza to, że nie musisz się martwić o innych podwykonawców w Twoim projekcie budowlanym. Przeprowadzamy prace od wstępnej analizy koncepcyjnej aż do oddania gotowej inwestycji.